serwis laptopow wroclaw Serwis laptopów WrocławNaprawa notebooków we Wrocławiu kontakt

Laboratorium

FIRMA A&D SERWIS EUROPEJSKIE CENTRUM SERWISOWE DZIĘKI WŁASNEMU LABORATORIUM BADAWCZO ROZWOJOWEMU TECHNOLOGII SMD, BGA, uBGA, CSP, FLIP CHIP WSPÓŁFINANSOWANEMU  ZE SRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ  JEST W STANIE ŚWIADCZYĆ USŁUGI SERWISOWE NA NAJWYŻSZYM ŚWIATOWYM POZIOMIE W CENIE FIRM LOKALNYCH!

NASI SERWISANCI POSIADAJĄ MIĘDZYNARODOWE CERTYFIKATY IPC DZIĘKI CZEMU MACIE PAŃSTWO PEWNOŚĆ ŻE DYSPONUJEMY WIEDZĄ W NOWATORSKIEJ DZIEDZINIE LUTOWANIA SMD, BGA, uBGA, CSP, FLIP CHIP I NIE UCZYMY SIĘ NA SPRZĘCIE POWIERZONYM PRZEZ KLIENTA NATOMIAT NASZE LABOLATORIUM CAŁĄ UWAGĘ SKUPIA NA WYKRYWANIU I ELIMINOWANIU WAD FABRYCZNYCH W PROCESIE NAPRAWY. JAKO JEDYNY SERWIS W POLSCE W PROCESIE NAPRAWY WYKORZYSTUJEMY ENDOSKOPOWĄ INSPEKCJĘ BGA.

W obecnych czasach gdzie producenci prześcigają się w wprowadzaniu na rynek nowości sprzętowych, sprawa testów czy też tkz. ”Badań” przed wprowadzeniem towaru na rynek zeszły na dalszy plan. Dlatego właśnie mamy do czynienia z coraz większą awaryjnością sprzętu oraz krótką żywotnością. 

Wydaje się patrząc na dzisiejszy sprzęt że czasy gdzie telewizory czy też radia z lat 80 działały bez problemu przez 15 20 lat na zawsze już odeszły do historii, mimo że technologia i myśl techniczna nabrała niewspółmiernego przyspieszenia.

Obecnie oczywiście nieoficjalnie producenci oceniają , że produkt po opuszczeniu fabryki ma działać bezawaryjnie przez okres 2-3 lat. Przede wszystkim o skróceniu żywotności sprzętu zadecydowało wprowadzenie technologii bezołowiowej która przez mniejszą wytrzymałość stopów lutowniczych charakteryzuje się znacznie krótszą żywotnością w porównaniu ze stopami ołowiowymi. Nie zapominajmy że branże takie jak między innymi wojsko oraz medycyna nie zgodziły się na wprowadzenie technologii bezołowiowej co tylko potwierdza słabą jakość tych połączeń.

Pomysł stworzenia w  FIRMIE A&D SERWIS LABORATORIUM przy współpracy z Politechniką Wrocławską ma na celu wykonywanie napraw z uwzględnieniem usunięcia Wad Fabrycznych oraz poszukiwanie odpowiednich stopów lutowniczych w nowatorskiej technologii bezołowiowej.

 

STWORZENIE LABOLATORIUM JUŻ PRZYNIOSŁO PIERWSZE WYMIERNE KORZYŚCI , DZIĘKI NIEMU JAKO PIERWSI W POLSCE WPROWADZILIŚMY 6 MIESIĘCZNY OKRES GWARANCJI* NA WYKONYWANE NAPRAWY!!!

Początkowo pod terminami „lutowanie bezołowiowe", „technologia bezołowio­wa" czy „montaż bezołowiowy" rozumiano tylko zamianę stopu cynowo-ołowiowego,  stosowanego w procesie lutowania, na stop bezołowiowy. Badania nad bezołowiowymi substytutami lutów cynowo-ołowiowych wykazały, że ze wzglę­dów technicznych w technologii bezołowiowej należy stosować nie tylko luty bezołowiowe w agregatach lutowniczych czy pasty ze stopami bezołowiowymi do lutowania w piecach rozpływowych, ale trzeba również używać płytek druko­wanych z bezołowiowymi powłokami na polach lutowniczych i w otworach oraz podzespołów z bezołowiowymi powłokami na końcówkach i wyprowadzeniach.

Dopiero takie podejście do lutowania bezołowiowego może gwarantować, że goto­wy wyrób nie będzie zawierał ołowiu na poziomie wyższym niż 0,1% w substancji jednorodnej.

Ustawienia nowego procesu lutowania, a do takiego należy zaliczyć lutowanie  bezołowiowe, dokonuje się empirycznie. Jak bardzo jest to skomplikowany pro­ces, niech świadczy o tym liczba zmiennych np. w procesie lutowania na fali: rodzaj stopu (temperatura lutowania, czas lutowania), rodzaj topnika (sposób na­noszenia topnika, jego ilość na płytce, temperatura wstępnego grzania), rodzaj lutowanego podłoża (lutowność powłoki płytki drukowanej, rodzaj maski na płyt­ce drukowanej), lutowność wyprowadzeń podzespołów, szybkość przesuwu transportem, głębokość zanurzania płytki w lucie (odległość płytki od fali), obecność atmosfery ochronnej. Wszystkie te parametry mają wpływ na jakość połączenia lutowanego oraz ilość powstałych defektów lutowniczych. Monitorowanie procesu jest szczególnie ważne w lutowaniu bezołowiowym, ponieważ zawęża się okno technologiczne.

Przed przystąpieniem do ustawienia parametrów procesu należy zadać sobie pyta­nia: jakie należy przyjąć kryteria oceny, na podstawie których oceni się połączenie lutowane za prawidłowe, a jakie za niedopuszczalne, jaki należy przyjąć dopusz­czalny poziom defektów, zanieczyszczeń itp. Rzecz w tym, że standardy norma­lizacyjne, dotyczące wymagań dla lutowania bezołowiowego są dopiero w fazie tworzenia. Wiadomo natomiast, że już samym wyglądem zewnętrznym bezołowio­we połączenia lutowane różnią się od połączeń cynowo-ołowiowych. Nie są tak błyszczące, mogą być mniej gładkie i niejednokrotnie lut nie pokrywa całego pola lutowniczego czy otworu.

Proces lutowania ręcznego również  wymaga  zmian materiałowych, oprzy­rządowania oraz prowadzenia samego procesu. Niezbędne  są bezołowiowe dru­ty lutownicze z topnikiem w rdzeniu odpornym na wyższe temperatury lutowania,  stacje lutownicze umożliwiające dostarczenie większej ilości ciepła, groty lutow­nicze odporne na rozpuszczanie w lutach bezołowiowych. Ze wszystkich procesów  lutowania, lutowanie ręczne jest najbardziej zależne od indywidualnych umiejęt­ności  serwisanta. Dlatego tak ważne jest szkolenie zarówno serwisantów,  jak i pra­cowników kontroli w fazie produkcji samego sprzętu.

 

Dzięki porozumieniu zawartemu z wydawnictwem BTC staraliśmy się na naszej stronie jak najbardziej przybliżyć potencjalnym zainteresowanym wiedzę z nowatorskiej dziedziny montażu i lutowania bezołowiowego. Ograniczony dostęp do polskojęzycznych informacji w tej dziedzinie sprawia, że wzbudza ona wiele kontrowersji. Wszystkie zebrane materiały techniczne zostały wykorzystane z książki Lutowanie Bezołowiowe autorek Pani Haliny Hackiewicz oraz Krystyny Bukat która serdecznie polecamy jako dobra i ciekawą lekturę.

Endoskopowa Inspekcja BGA, innowacyjność w naprawach !!!

 

A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe przedstawia wprowadzoną i stosowaną kontrolę połączeń lutowanych w postaci Endoskopowej Inspekcji BGA.

więcej...

Kiedy Reballing a kiedy wymiana ???

 

A&D SERWIS Europejskie Centrum Serwisowe przedstawia proces oceny wyboru procedury naprawy w laptopach/notebookach, netbookach jakim jest reballing lub wymiana komponentu BGA na nowy.

 

więcej...

Reballing

 

Reballing w firmie A&D Serwis Europejskim Centrum Serwisowym wykonywany jest zgodnie z międzynarodowa normą  IPC 7711a oraz IPC 7721a oraz zakończony kontrolą w postaci endoskopowej inspekcji BGA która jest gwarancją wysokiej jakości świadczonych usług.

 

więcej...

Wymiana komponentu BGA

 

Firma A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe przedstawia proces wymiany komponentu bga wykonywany zgodnie z międzynarodowa normą IPC 7711a oraz IPC 7721a oraz kontrolą w postaci endoskopowej inspekcji bga.

 

więcej...

Dlaczego Warto Naprawiać

 

A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe przedstawia wady połączeń związanych z płytą główną.

 

więcej...

Certyfikaty Autoryzacje

 

A&D SERWIS EUROPEJSKIE CENTRUM SERWISOWE PRZEDSTAWIA POSIADANE CERTYFIKATY ORAZ AUTORYZACJE.

 

więcej...

Badanie skuteczności działania topnika

A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe przedstawia badanie metodą meniskograficzną.

więcej...

Zwilżalność podłoży pastami lutowniczymi

A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe  przedstawia  zwilżalność podłoży pastami lutowniczymi.

więcej...

Badanie właściwości topników

A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe  przedstawia  badanie właściwości topników.

więcej...

Badania ilościowe zawartości halogenków w topniku

A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe  przedstawia  badania ilościowe zawartości halogenków w topniku.

więcej...

Badania jakościowe na obecność halogenków w topniku

A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe  przedstawia  badania jakościowe na obecność halogenków w topniku.

więcej...

Badanie rezystancji powierzchniowej izolacji (SIR)

A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe  przedstawia   badanie rezystancji powierzchniowej izolacji (SIR)

więcej...

Badanie kleistości pasty lutowniczej

A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe  przedstawia  badanie kleistości pasty lutowniczej.

więcej...

Badanie gęstości topnika

A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe  przedstawia  badanie gęstości topnika.

więcej...

Badanie lepkości past lutowniczych

A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe  przedstawia  badanie lepkości past lutowniczych.

więcej...

Właściwości technologiczne past lutowniczych

A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe  przedstawia  właściwości technologiczne past lutowniczych.

więcej...

Badanie na zawartość części stałych (nielotnych) topnika

A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe  przedstawia  badanie  na zawartość części stałych (nielotnych) topnika

więcej...

Badania próby korozji miedzi

A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe  przedstawia badanie próby korozji miedzi

więcej...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biuro Rachunkowe Access

 

 


A&D Serwis Sp. z o.o. S.k., ul. Długosza 33, 51-162 Wrocław
infolinia: 0801 011 104, tel. +48 71 782 11 51, 71 787 23 01, 71 787 23 02

Wpisz kod z obrazka

ImięNazwisko
TelefonE-mail
Treść