serwis laptopow wroclaw Serwis laptopów WrocławNaprawa notebooków we Wrocławiu kontakt

Główne przyczyny uszkodzeń zasilaczy awaryjnych UPS

Firma A&D Serwis Europejski Centrum Serwisowe od wielu lat zajmuje się naprawą zasilaczy awaryjnych UPS i to zarówno małych jak i dużych centralnych jednostek. Nie ograniczamy się jedynie do wymiany ogniw ale zajmujemy się złożonymi naprawami modułów elektronicznych zasilaczy UPS.

 

Stosujemy najwyższej światowej jakości żelowe akumulatory w zależności od życzenia klienta z dedykowaną żywotnością producenta 5 lub 12 lat !!! Natomiast podpisanie stałej umowy z dostawcą daje nam możliwości zaoferowania klientowi najlepszej ceny.

Zapewniamy odbiór zużytych ogniw oraz ich profesjonalna utylizacje dzięki podpisanej umowie z firmą zajmującą się utylizacją odpadów elektronicznych.

Główna przyczyną uszkodzeń zasilaczy awaryjnych UPS są oczywiście uszkodzenia ogniw. Żywotność jest bowiem uzależniona od miejsca pracy, na skrócenie okresu żywotności ma zarówno praca w wysokich jak i niskich temperaturach. Jak istotne są parametry pracy ogniw opisane jest w zakładce Żywotność Akumulatorów. Prosimy o zapoznanie się z opisanymi tam wskazówkami których przestrzeganie znacznie zwiększy żywotność Państwa urządzeń. Dodatkowo należy pamiętać ,że sama wymiana ogniw nie wystarcza w większości zasilaczy awaryjnych UPS po ich wymianie należy wgrać nowe oprogramowanie nie zastosowanie się do tej procedury nie da możliwości korzystania z pełnych parametrów urządzenia i ma znaczący wpływ na żywotność wymienionych akumulatorów. Ponadto nieprawidłowa praca układu ładowania może doprowadzić do przeładowania i trwałego uszkodzenia akumulatorów tak jak na prezentowanych zdjęciach.

Oprócz opisanych uszkodzeń ogniw które niewątpliwie należą do najczęstszych awarii uszkodzeniu ulegają również między innymi:

 

- układy zasilania

- układy stabilizacji

- układy ładowania

- przetwornice

 

W małych domowych jednostkach najbardziej popularnych o mocach 350-750 bardzo częstą przyczyna uszkodzeń jest podłączenie do zasilacza UPS urządzeń o znacznym poborze mocy takich jak drukarka laserowa lub odkurzacz.

Natomiast w dużych centralnych urządzeniach których ten problem nie dotyczy ponieważ zazwyczaj maja one znaczny zapas mocy główną przyczyna są zaniedbania spowodowane brakiem przeglądów okresowych. Bardzo często bowiem drobne dolegliwości doprowadzają do poważnych kosztownych uszkodzeń dlatego zachęcamy do regularnych corocznych przeglądów. Przy stałych wieloletnich umowach oferujemy znaczne rabaty oraz upusty.

Wszystkie wymienione usterki usuwamy z  największą starannością i dbałością o powierzony nam  sprzęt przez klienta. Posiadamy profesjonalne urządzenia do lutowania elementów w technologii  SMD, BGA, µBGA, CSP, FLIP CHIP niemieckiej firmy MARTIN GmbH. Wysokiej klasy sprzęt diagnostyczno-pomiarowy FLUKE i TEKTRONIX oraz maszyny do Reballingu firmy Martin GmbH.  Naszą Firmę tworzą przede wszystkim ludzie z pasją  dla których  ta praca to przede wszystkim przyjemność. Dodatkowym atutem są umiejętności zdobyte w takich międzynarodowych koncernach jak ASUS, GYGABYTE oraz MSI. Nasi Serwisanci posiadają międzynarodowe certyfikaty IPC dzięki czemu mają Państwo pewność ,że dysponujemy wiedzą w nowatorskiej dziedzinie lutowania SMD, BGA, uBGA, CSP, FLIP CHIP i nie uczymy się na sprzęcie powierzonym przez klienta, a usługi wykonywane w naszej firmie są na najwyższym światowym poziomie. Zapraszamy do sprawdzenia naszej wiarygodności w zakładce na stronie głównej.

Zapraszamy do współpracy.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biuro Rachunkowe Access

 

 


A&D Serwis Sp. z o.o. S.k., ul. Długosza 33, 51-162 Wrocław
infolinia: 0801 011 104, tel. +48 71 782 11 51, 71 787 23 01, 71 787 23 02

Wpisz kod z obrazka

ImięNazwisko
TelefonE-mail
Treść