serwis laptopow wroclaw Serwis laptopów WrocławNaprawa notebooków we Wrocławiu kontakt

Endoskopowa-inspekcja-połączeń

Nowość !!! jako jedyna firma w Polsce w procesie napraw laptopów wykorzystujemy endoskopową inspekcję połączeń ukrytych pod komponentami BGA.

 

Połączenia lutowane podzespołów typu PBGA, mikroBGA.,CSPS oraz nieobudowanych struktur półprzewodnikowych montowanych techniką flip chip znajdują się pod obudową komponentów. Specyfika tych połączeń powoduje, że nie można ich obejrzeć gołym okiem w celu oceny jakości połączenia oraz podjęcia decyzji o konieczności przeprowadzenia wymiany komponentu lub reballingu.

Firma A&D Serwis jako jedyna w Polsce posiada specjalistyczny endoskop służący do inspekcji komponentów BGA które to w większości stosowane są w laptopach/notebookach i netbookach oraz każdym innym zaawansowanym sprzęcie elektronicznym gdzie mają zastosowanie komponenty BGA. Należy tu zaznaczyć, że brak takiego urządzenia w serwisie nie daje możliwości podjęcia prawidłowej oceny połączenia lutowanego a co się z tym wiąże serwisant próbujący wykonać naprawę pracuje  jak z zawiązanymi oczami.

Dodatkowym utrudnieniem są komponenty BGA które stają się coraz bardziej złożone i problematyczne. Lokalizacja usterek bez endoskopowej inspekcji BGA staje się coraz trudniejsza a niekiedy niemożliwa. Coraz częściej bowiem za pojawianie się usterki nie są odpowiedzialne pęknięcia kulek lutu pomiędzy komponentem a płytą lecz pomiędzy komponentem a rdzeniem. Dotyczy to komponentów montowanych techniką Flip Chip, Chip-on-Board oraz SMD Package. ( na pokładzie komponentu BGA znajduje się kolejny komponent BGA tak ja na poniższych zdjęciach.)

Firma A&D Serwis dokonując zakupu aparatury endoskopowej stała się najbardziej zaawansowanym serwisem zarówno w Polsce jak i w Europie. Natomiast z uwagi na  uzyskanie środków z Unii Europejskiej zakup wysokiej klasy sprzętu serwisowego odbył się bez konieczności podwyższania cen świadczonych dla państwa usług.

 

 

                             

 

 

Zapraszamy.

Endoskopowa Inspekcja komponentów BGA


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biuro Rachunkowe Access

 

 


A&D Serwis Sp. z o.o. S.k., ul. Długosza 33, 51-162 Wrocław
infolinia: 0801 011 104, tel. +48 71 782 11 51, 71 787 23 01, 71 787 23 02

Wpisz kod z obrazka

ImięNazwisko
TelefonE-mail
Treść