Cennik napraw zasilaczy awaryjnych UPS

Większość serwisów działających na Polskim rynku  w przypadku kiedy wymiana akumulatorów nie rozwiąże problemu ogranicza się do stwierdzenia: „ uszkodzona płyta główna zasilacza konieczna wymiana na nową lub najlepiej  wymiana na nowy UPS ”. Firma A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe zajmuje się złożonymi naprawami płyt głównych zasilaczy UPS oraz ich poszczególnych modułów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz  Laboratorium  Badawczo Rozwojowemu Technologii SMD, BGA, uBGA, CSP, FLIP CHIP współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej które ściśle współpracuje z Politechniką Wrocławską w elektronice praktycznie nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Grupę naszych pracowników tworzą byli serwisanci takich firm ASUS, MSI oraz GIGABYTE którzy posiadają bogatą wiedzę oraz umiejętności potwierdzone zdobytymi międzynarodowymi certyfikatami IPC.

Firma A&D SERWIS Europejskie Centrum Serwisowe jest płatnikiem podatku VAT. Podawane ceny są stawkami NETTO:
Podawane ceny uwzględniają części wraz z usługą serwisową, za wyjątkiem zaznaczonych przypadków.

Dla stałych klientów wystawiamy faktury VAT z odroczonym terminem płatności oraz na przelew.

Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych jak i firmy z zarówno z całego kraju jak i europy. Przy podpisaniu stałej umowy oferujemy Państwu specjalne warunki współpracy.

Ceny za wykonane naprawy w naszej firmie są bardzo zróżnicowane i w przypadku zasilaczy awaryjnych UPS zaczynają się od kwoty 30 zł.

Ponieważ zdajemy sobie sprawę z faktu , że nawet najlepszy fachowiec może się pomylić w wystawieniu diagnozy wyznajemy zasadę , że przy złożonych naprawach pewność o poprawnie wykonaj usłudze mamy po jej wykonaniu i dokładnym przetestowaniu sprzętu. Ponadto większość napraw wiąże się z wymianą kosztownych komponentów których demontaż w razie wycofania się klienta z naprawy jest kosztowny i pracochłonny. Dlatego wprowadziliśmy i stosujemy od lat sprawdzone zasady napraw do kwot barierowych która w przypadku zasilaczy awaryjnych UPS wynoszą odpowiednio:

 

a)      o mocy do 0,7 kVA do kwoty 100 zł

b)      o mocy do 1,5 kVA do kwoty 150 zł

c)       o mocy do 2,5 kVA do kwoty 200 zł

d)      o mocy do 3,5 kVA do kwoty 300zł ( większ moce cena po oględzinach)

e)       ( natomiast w zasilaczach awaryjnych UPS dokonujemy wymiany akumulatorów w ryczałtowej kwocie do 0,7 kVA 50 zł, do 1,5 kVA 70 zł, do 3 kVA 100 zł. Powyżej, cena do uzgodnienia + ceny akumulatorów.)

Cena barierowa nie oznacza oczywiście, że przy każdej naprawie zostaje  osiągnięta. Daje ona jedynie serwisantowi możliwości wymiany podzespołów do określonych kwot, dopiero po ich przekroczeniu kontaktujemy się z klientem telefonicznie lub e-mailem i przedstawiamy końcową kwotę. W przypadku braku zgody klienta na naprawę powyżej kwoty barierowej oddajemy sprzęt informując dokładnie o jego stanie a klient nie ponosi żadnych kosztów związanych z wyceną i wówczas następuje Bezpłatna Diagnoza ( szczegóły w zakładce bezpłatna diagnoza ).

Opisana zasada sprawdza się znakomicie i jest bezpieczna zarówno  dla klienta ponieważ wie jakiej maksymalnej kwoty naprawy może się spodziewać jak i dla serwisu ponieważ ma on bezpieczne pole manewru podczas wykonywania usługi.

Sytuacja taka wiąże się przede wszystkim z faktem, że nasza firma w przeciwieństwie do autoryzowanych serwisów które oferują kosztowne wymiany całych modułów czy też na przykładzie zasilaczy UPS wymiany całych płyt głównych dokonujemy złożonych napraw aby kształtowały się one w rozsądnych cenach.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i znajomości sprzętu już po pierwszych objawach usterki jesteśmy w stanie wykonać na miejscu wstępną bezpłatną diagnozę i podać klientowi przybliżony koszt naprawy. Niestety w przypadku zasilaczy awaryjnych UPS nie jesteśmy w stanie podać konkretnych cen jak w przypadku napraw monitorów laptopów itd. Poza drobnymi wyjątkami jak np. wymiana akumulatorów czy zmiana oprogramowania. Zasilacze awaryjne UPS to bardzo specyficzne urządzenia. Przy naprawach należy zachować szczególną ostrożność a wszystkie operacje powinny być przeprowadzone na stanowiskach odseparowanych od sieci zasilającej za pomocą transformatorów separujących jakimi dysponujemy. Ponieważ w zasilaczach awaryjnych mamy do czynienia ze znacznym prądem nawet w przypadku odłączonego urządzenia od sieci zasilającej. Zasilacze UPS składają z setek drobnych elementów o małej mocy w przypadku uszkodzenia a szczególności od strony pierwotnej elementy uszkadzają się lawinowo.  Naprawa to czasochłonna i żmudna praca wymagająca znacznego zaangażowania. Poniżej przedstawiamy szacunkowe ceny napraw zasilaczy awaryjnych UPS.

naprawy układów zasilaniaod 80 zł
naprawy układów stabilizacjiod 50 zł
naprawa układów ładowaniaod 50 zł
naprawa przetwornic       od 50 zł
przewijanie różnego rodzaju transformatorów oraz dławikówod 40 zł
aktualizacja oprogramowania od 30 zł 
wymiana akumulatorów od 30 zł ( + cena akumulatorów )
okresowe przeglądy małych jednostek  od 50 zł 
okresowe przeglądy dużych jednostek              od 500 zł

                                         

Wszystkie wymienione uszkodzenia usuwamy z  największą starannością i dbałością o powierzony nam  sprzęt przez klienta. Posiadamy profesjonalne urządzenia do lutowania oraz Reballingu elementów w technologii  SMD, BGA, µBGA, CSP, FLIP CHIP niemieckiej firmy MARTIN GmbH. Endoskop oraz Mikroskopy ERSA. Wysokiej klasy sprzęt diagnostyczno-pomiarowy FLUKE i TEKTRONIX, autotrasformatory i transformatory separujące Muter, programatory Wellon oraz wiele innych wysokiej klasy przyrządów diagnostyczno pomiarowych wiodących światowych producentów pomagających uzyskać najwyższą skuteczność przeprowadzanych napraw sięgającą w przypadku zasilaczy UPS 98%.

 

Dla klientów z Polski proponujemy skorzystanie z naszej oferty Serwisu Ogólnopolskiego, pozwoli ona Państwu bez wychodzenia z domu lub firmy oddać zasilacz awaryjny UPS do naprawy za pośrednictwem firmy kurierskiej w systemie door-to-door, aby po kilku dniach ponownie cieszyć się jej poprawnym działaniem. Koszt transportu to jedynie 12 zł netto. Szczegóły w zakładce Serwis Ogólnopolski. Natomiast klientów z poza granic Polski chcących skorzystać z usług naszej firmy zapraszamy do zapoznania się z ofertą  EuroSerwisu.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej Firmy.

*szczegóły odnośnie udzielanych gwarancji znajdziecie Państwo na stronie głównej w zakładce gwarancja lub umowa serwisowa.