Naprawa laptopów i notebooków

Europejskie Centrum Serwisowe

Jesteśmy profesjonalnym serwisem zajmującym się naprawami laptopów, notebooków oraz wszelkich urządzeń mobilnych najpopularniejszych marek dostępnych na rynku. Na swoje usługi udzielamy sześciomiesięcznej gwarancji, bądź w przypadku wymiany podzespołów i całych modułów elektronicznych nawet do 24 miesięcy. Posiadamy specjalistyczne zaplecze sprzętowe i narzędziowe, które umożliwia naprawę nawet najbardziej skomplikowanych usterek w laptopach i komputerach mobilnych. Skuteczność naszych działań kształtuje się na poziomie 98% - dzięki wysokiemu doświadczeniu oraz doskonałemu przygotowaniu technicznemu możemy sprostać niemal każdej usterce .

Oferta serwisowa na naprawy laptopów i notebooków

W A&D Serwis zajmujemy się kompleksową naprawą usterek w laptopach, notebookach oraz innych urządzeniach mobilnych, które sygnowane są większością logotypów znanych marek dostępnych na rynku. Posiadamy dostęp do największej bazy oryginalnych części zamiennych do laptopów, dzięki czemu możemy szybko sprowadzić nowe części, które wymagają wymiany w sprzęcie. Dodatkowo oferujemy zakup tańszych zamienników, które pozwalają zaoszczędzić sporą część gotówki przeznaczonej na naprawę laptopa.

Zakres napraw w serwisie laptopów i notebooków A&D Serwis

W ofercie A&D Serwis znajdują się usługi z zakresu:

 • wymiany past termoprzewodzących,
 • czyszczenia wnętrz laptopów,
 • reinstalacji systemów operacyjnych.

Na życzenie klienta zainstalujemy dodatkowe oprogramowania takie jak przykładowo program antywirusowy lub aplikacje związane z użytkowaniem komputera na co dzień. Jeśli chodzi o nieco bardziej skomplikowane usługi, możemy wyróżnić ze swojej oferty możliwość wykonywania wymiany podzespołów laptopów – nawet tych wymagających konieczności ich lutowania na pokładzie płyty głównej.

Pewność skutecznego serwisu, dzięki inspekcji endoskopowej, rentgenowskiej oraz termowizyjnej

Jesteśmy jedynym w kraju serwisem laptopów i notebooków, który w swojej ofercie posiada usługę wymiany komponentów BGA lub reballingu, zakończonych endoskopową inspekcją połączeń lutowanych a w przypadku konieczności wynikającego z procesu naprawy rentgenowskiej inspekcji BGA. Każdy proces naprawy zakończony jest kontrolą przy użyciu profesjonalnej kamery termowizyjnej. Dzięki tej metodzie po zakończonej pracy jesteśmy w stanie bezinwazyjnie i w krótkim czasie sprawdzić poprawność działania urządzeń pod kątem termicznym a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości usunąć je przed wydaniem sprzętu klientowi.Jest to jedyny sposób na wnikliwą analizę sprzętu i wykrycie ewentualnych błędów w połączeniach oraz na ich skuteczną i trwałą naprawę. Ma to znaczący wpływ na jakość i żywotność sprzętu po wykonaniu usługi.

Wykwalifikowany personel w serwisie laptopów i notebooków we Wrocławiu

Wykwalifikowani pracownicy A&D Serwis zajmują się złożonymi naprawami nawet najbardziej skomplikowanych uszkodzeń wymagających wymiany komponentów SMD, FLIP CHIP, BGA, uBGA oraz CSP na pokładach płyt głównych. Serwis komputerowy posiada także własne zaplecze technologiczne, które umożliwia wykonywania badań i analizy poprawności działania chipsetów komputerowych.

W A&D Serwis można wykonać także endoskopową wymianę i sprawdzenie układów BGA oraz wszelkich płyt elektronicznych związanych z grafiką. Dodatkowo istnieje możliwość wymiany poszczególnych komponentów, które znajdują się na pokładach płyt głównych.

Kompleksowe naprawy laptopów w A&D Serwis

Zajmujemy się także wymianą gniazd procesorów, złącz pamięci, gniazd zasilania oraz różnorodnych kontrolerów klawiatur lub kart graficznych. Oddając komputer w nasze ręce można także liczyć na szybką wymianę napędów optycznych, matryc lub taśm sygnałowych. Posiadamy jedno z najbardziej zaawansowanych zapleczy serwisowych na rynku, dzięki czemu jesteśmy w stanie naprawić niemalże każde urządzenie z bardzo wysoką skutecznością.

Wyróżnia nas przede wszystkim profesjonalne podejście do klienta oraz terminowość wykonywanych zleceń.

Naprawa laptopów i dostarczenie sprzętu door-to-door we Wrocławiu i całej Polsce

Wychodzimy naprzeciw potrzebom klientów - choć nasz serwis zlokalizowany jest we Wrocławiu, działamy jako serwis ogólnopolski, oferując naprawę notebooków i laptopów klientom z całej Polski. W tym celu rozwinęliśmy ekspresową usługę doręczeń, we współpracy z wiodącymi firmami kurierskimi. Gwarantujemy odbiór i dostarczenie sprzętu door-to-door oraz jego bezpieczny transport. Sprzęt można dostarczyć również osobiście w wybranych punktach hotpoint, szczegóły w zakładce Serwis Ogólnopolski.

Wykwalifikowani pracownicy w profesjonalnym serwisie laptopów i notebooków

Nasze przedsiębiorstwo tworzą ludzie z pasją, dla których prace wykonywane w serwisie są czystą przyjemnością. Wykwalifikowana kadra pracownicza oraz profesjonalne zaplecze serwisowe pozwala szybko i bezproblemowo wykonać większość prac, których inne serwisy nie są w stanie udźwignąć. Naszym atutem są także dodatkowe umiejętności nabyte podczas prac w międzynarodowych korporacjach. Nasi serwisanci posiadają certyfikaty IPC, IPC-7711, IPC-7721 świadectwa kwalifikacyjne SEP D1-6675/517/12 natomiast firma posiada wdrożone systemy zarządzania jakością 9001:2015, AQAP 2110:2016 które dają gwarancję, że dysponujemy wiedzą, umożliwiającą wykonywanie złożonych prac w tym wymiany komponentów , SMD, FLIP CHIP, BGA, uBGA oraz CSP.

Profesjonalny serwis laptopów i notebooków dla osób prywatnych i firm!

Posiadamy własne laboratorium rozwojowe technologii SMG, BGA, uBGA, CSP, FLIP, CHIP, współpracujące z Zakładem Technologii Aparatury Elektronicznej Wydziałem Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. Pozwala nam to stale podnosić nasze kwalifikacje. Pracujemy ze sprzętem przy wykorzystaniu najnowszych światowych trendów, oferując serwis laptopów zapewniający skuteczną naprawdę urządzeń.

Jak pracuje nasz serwis laptopów?

Nieprawidłowo uformowane połączenie widoczne na powyższym zdjęciu będzie nietrwałe i z pewnością ponowna awaria to tylko kwestia czasu. Ponieważ połączenia lutowane w postaci kulek lutu ukryte są pod niewidocznymi dla oka korpusami komponentów BGA serwisant nie jest w stanie bez odpowiedniego sprzętu wzrokowo ocenić jakości takiego połączenia. Dzięki zastosowaniu w naszej firmie inspekcji endoskopowej zmniejszamy do minimum ryzyko ponownego wystąpienia usterki.

Podczas wykonywanych napraw dane zawarte na dyskach lub innych dostarczonych nośnikach klienta nie są formatowane ani kasowane. Na życzenie klienta istnieje możliwość demontażu dysku na czas naprawy, bez dodatkowych kosztów.

Skomplikowane i złożone naprawy w A&D Serwis

Większość serwisów działających na Polskim rynku ogranicza się do stwierdzenia: „uszkodzona płyta główna, uszkodzona matryca, uszkodzony zasilacz itd. konieczna wymiana na nowe”.

Firma A&D Serwis zajmuje się złożonymi naprawami poszczególnych modułów, ze szczególnym naciskiem na lokalizację przyczyn powstawania usterek a nie jedynie usuwanie ich skutków. Potwierdzeniem tych działań jest fakt, że jako jedyni w Polsce udzielamy na naprawy laptopów 6 miesięczny okres gwarancji natomiast w przypadku wymiany modułów do 24 miesięcy gwarancji!!!.*

Usługi serwisowe dla laptopów i notebooków

Wykonujemy między innymi:

 • Rentgenowskie inspekcje komponentów BGA
 • Endoskopowe inspekcje komponentów BGA
 • Inspekcje Termowizyjne
 • Wymiany gniazd zasilania oraz wszelkiego rodzaju gniazd: lpt, com, usb, itp.
 • Wymiany gniazd procesora (socket CPU) oraz złącz banków pamięci.
 • Naprawy układów zasilania, PFC, ładowania, sterowania, kontroli temperatury.
 • Naprawy wszelkiego rodzaju zasilaczy oraz przetwornic.
 • Naprawy zintegrowanych kart graficznych, dźwiękowych, sieciowych.
 • Wymiany kontrolerów klawiatury, firewire.
 • Wymiany procesorów, przetworników analogowo-cyfrowych oraz wszelkiego rodzaju układów scalonych.
 • Wymiany lamp fluorescencyjnych oraz diod led w matrycach, naprawy elektroniki matryc.
 • Wymiany matryc. W przypadku braku możliwości naprawy.
 • Wymiany napędów optycznych CD, DVD. W przypadku braku możliwości naprawy.
 • Czyszczenie klawiatur w myjkach ultradźwiękowych (w przypadku zalania różnego rodzaju płynami).
 • Naprawa lub wymiana wszelkiego rodzaju taśm oraz przewodów sygnałowych.
 • Naprawy inwerterów.
 • Wymiany komponentów bga, lutowanie, przelutowanie REBALLING (mostki północne/południowe, układy graficzne).
 • Doskonale wyposażony serwis laptopów i notebooków

  

  Wszystkie wymienione uszkodzenia usuwamy z największą starannością i dbałością o powierzony nam sprzęt przez klienta. Posiadamy profesjonalne urządzenia do lutowania elementów w technologii SMD, BGA, µBGA, CSP, FLIP CHIP niemieckiej firmy MARTIN GmbH: endoskop oraz Mikroskopy ERSA, kamery termowizyjne FLUKE i SONEL, wysokiej klasy sprzęt diagnostyczno-pomiarowy FLUKE i TEKTRONIX oraz maszyny do Reballingu firmy Martin GmbH.

Gwarancja bezpiecznej naprawy laptopów i notebooków we Wrocławiu!

Profesjonalny serwis laptopów i notebooków A&D Serwis we Wrocławiu to gwarancja otrzymania napraw wysokiej klasy, wykonanych przez specjalistów na bezpiecznym sprzęcie. Możesz nam zaufać - doskonale rozumiemy, że oddanie swojego laptopa bądź notebooka, Twojego narzędzia pracy, rozrywki czy łączności ze światem, nie jest łatwe. Dlatego zapewniamy najwyższą jakość i ochronę danych, jakie znajdziesz na rynku. Posiadamy bogate doświadczenie w naprawach laptopów, notebooków, komputerów. Nasi pracownicy otrzymali również certyfikaty Certified Mac Technician upoważniające nas do certyfikowanych napraw i serwisu Macbooków i komputerów marki Apple.

Jakie usterki najczęściej naprawiamy w laptopach i notebookach?

W laptopach i notebookach pojawia się często określony zespół błędów i problemów. W A&D Serwis we Wrocławiu wykonujemy naprawy laptopów obejmujące m.in. następujące usterki:

 1. Przegrzewanie się laptopa – laptop robi się gorący, z wylotu wentylatora wydostaje się bardzo gorące powietrze, laptop wyłącza się. Prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie układu chłodzenia, uszkodzenie czujnika temperatury.
 2. Laptop nie włącza się (brak SPWR), brak ładowania baterii – prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie zasilacza, uszkodzenie płyty głównej ( zwarcia, barak poprawnej pracy przetwornic zasilających, uszkodzenie komponentów BGA, uszkodzenie układów I/O, uszkodzenie zasilania wejściowego, uszkodzenie złączki zasilającej, inne uszkodzenia).
 3. Laptop nie włącza się (brak SPWR) jest ładowanie baterii – prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie płyty głównej (zwarcia, brak poprawnej pracy przetwornic zasilających, uszkodzenie komponentów BGA, Uszkodzenie układów I/O, inne uszkodzenia).
 4. Laptop włącza się, ale brak obrazu na matrycy – prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie zewnętrznej karty graficznej, uszkodzenie procesora, uszkodzenie pamięci RAM, uszkodzenie płyty głównej ( barak poprawnej pracy przetwornic zasilających, uszkodzenie komponentów BGA, uszkodzenie układów I/O, inne uszkodzenia).
 5. Nieprawidłowe wyświetlanie obrazu na matrycy (artefakty, dziwne znaczki lub krzaczki, kropki, powtarzające się zakłócenia) - prawdopodobne przyczyny : uszkodzenie karty graficznej zintegrowanej bądź zewnętrznej, uszkodzenie pamięci RAM, uszkodzenie płyty głównej.
 6. Nieprawidłowe wyświetlanie obrazu na matrycy (pionowe lub poziome cienkie pojedyncze paski, pionowe lub poziome 5 – 8 cm paski, zanikanie obrazu reagujące na lekkie wyginanie matrycy, znikanie obrazu przy zamykaniu i otwieraniu matrycy) – prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie matrycy, uszkodzenie tasiemki sygnałowej matrycy.
 7. Nieprawidłowe wyświetlanie obrazu na matrycy (obraz blady widoczny pod światłem brak podświetlania matrycy) - prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie inwertera, uszkodzenie lampy fluorescencyjnej CCFL ( jarzeniówki ), uszkodzenie sterownia podświetlania matrycy, uszkodzenie układu zasilania podświetlania matrycy, uszkodzenie diod LED, uszkodzenie układu zasilania diod LED, uszkodzenie sterowania diod LED.
 8. Brak ładowania akumulatora (baterii) – prawdopodobne przyczyny: uszkodzony akumulator (bateria) w zależności od usterki uszkodzone mogą być ogniwa akumulatora bądź jego elektronika znajdująca się w zintegrowanej obudowie akumulatora , uszkodzony zasilacz, uszkodzona płyta główna (uszkodzony moduł ładowania akumulatora, uszkodzony moduł kontrolno-pomiarowy akumulatora)
 9. Brak dźwięku, zniekształcony dźwięk, dźwięk tylko w jednym głośniku, dźwięk tylko w słuchawkach – prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie głośników, uszkodzenie złączki od słuchawek, uszkodzenie płyty głównej ( uszkodzenie modułu karty muzycznej (codec), uszkodzenie przedwzmacniacza lub wzmacniacza operacyjnego, uszkodzenie komponentu BGA, uszkodzenie modułu zasilania karty muzycznej).
 10. Brak połączenia sieci LAN , karta sieciowa nie jest widziana w systemie – prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie gniazda LAN, uszkodzenie płyty głównej ( uszkodzenie modułu sieciowego, uszkodzenie komponentu BGA, uszkodzenie modułu zasilania karty sieciowej).
 11. Karta Wi-Fi nie działa, słaby zasięg karty Wi-Fi – prawdopodobne przyczyny : uszkodzenie karty Wi-Fi, uszkodzenie gniazda karty Wi-Fi, uszkodzenie anteny Wi-Fi, uszkodzenie płyty głównej( uszkodzenie zasilania karty Wi-Fi, uszkodzenie komponentu BGA bardzo często spotykane w laptopach z układami firmy NVIDIA i AMD).
 12. Klawiatura nie działa, kilka przycisków na klawiaturze nie działa, klawisze na klawiaturze są cały czas wciśnięte – prawdopodobne przyczyny: zalanie klawiatury, uszkodzenie tasiemki klawiatury, uszkodzenie foli wewnętrznych klawiatury, uszkodzenie płyty głównej (uszkodzenie złączki klawiatury, uszkodzenie modułu I/O).
 13. Touchpad nie działa lub jeden z przycisków na touchpadzie nie działa – prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie Touchpad, uszkodzenie przycisków Touchpad, uszkodzenie tasiemki Touchpad, uszkodzenie płyty głównej (uszkodzenie zasilania Touchpad, uszkodzenie modułu I/O).
 14. USB nie działa – prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie gniazda USB, uszkodzenie płyty głównej ( uszkodzenie zasilania USB, uszkodzenie modułu USB, uszkodzenie komponentu BGA).
 15. Laptop nie rozpoznaje HDD (nie widzi dysku twardego), uszkodzenie kontrolera IDE lub SATA – prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie złączki dysku twardego, uszkodzenie płyty głównej (uszkodzenie zasilania dysku twardego, uszkodzenie kontrolera dysku twardego).
 16. Napęd optyczny CDR/DVDR nie czyta płyt, nie nagrywa płyt – prawdopodobne przyczyny: zanieczyszczony lub uszkodzony napęd CDR/DVDR (najczęściej naprawa polega na wymianie napędu na nowy ze względu na niski koszt podzespołu). We własnym zakresie można spróbować oczyścić soczewkę lasera w niektórych przypadkach taka operacja rozwiąże nam problem. W celu wyczyszczenia soczewki należy zaopatrzyć się w wacik na patyczku oraz spirytus względnie perfumy z wysoką zawartością alkoholu a następnie postępować według poniższych wskazówek.

 17. a)Wysunąć tackę napędu oraz wyjąć z niej płytę (cd, dvd, itp.).
  b)Następnie zwilżamy wacik i przecieramy bardzo delikatnie soczewkę. Soczewka wraz z laserem znajduje się na ruchomym wózku czyszczenie należy przeprowadzać bardzo ostrożnie aby nie wyrwać soczewki z gniazda ( operację dla pewności można powtórzyć ).
 18. Problem z zainstalowaniem systemu – prawdopodobne przyczyny: zanieczyszczenie lub uszkodzenie napędu CDR/DVDR, uszkodzenie dysku twardego, uszkodzenie modułu pamięci RAM, uszkodzenie procesora, uszkodzenie płyty głównej (brak poprawnej pracy przetwornic, uszkodzenie komponentów BGA, uszkodzenie układów I/O, uszkodzenie zasilania procesora, inne uszkodzenia)
 19. Laptop został zalany, zalanie laptopa –jest to jedna z gorszych usterek laptopa. Należy pamiętać aby jak najszybciej po zalaniu odłączyć zasilacz i wyciągnąć akumulator (baterię), niestety w niektórych modelach demontaż akumulatora będzie niemożliwy. Następnie jak najszybciej zgłosić się do serwisu celem wyczyszczenia /. naprawy laptopa. Im dłużej ciecz znajduje się w laptopie, tym bardziej postępuje korozja. W serwisie laptop zostaje rozebrany wyczyszczony w myjce ultradźwiękowej a następnie podejmowana jest w razie potrzeby naprawa. Im szybciej sprzęt znajdzie się w serwisie, tym prawdopodobieństwo skutecznej naprawy jest większe. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w zakładce naprawa zalanych laptopów.
 20. Uszkodzenia mechaniczne złączek i gniazd takich jak USB, zasilających, słuchawkowych, PCMCIA, czytników kart, VGA, DVI, uszkodzenia mechaniczne obudów i zawiasów – wszystkie podzespoły wymieniane są w serwisie na nowe bądź na używane w bardzo dobrym stanie w zależności od decyzji klienta.

Naprawiamy laptopy i notebooki najpopularniejszym marek:

 • Acer
 • Asus
 • Apple
 • Benq
 • Dell
 • Gateway
 • HP
 • Lenovo
 • LG
 • MSI
 • Samsung
 • Sony
 • Toshiba
 • oraz pozostałych

*szczegóły odnośnie udzielanych gwarancji znajdziecie Państwo na stronie głównej w zakładce gwarancja lub umowa serwisowa.

Sprawdź także:

Poznaj inne elementy naszej oferty - A&D Serwis to profesjonalne naprawy elektroniki. Rodzaj sprzętu nie stanowi dla nas żadnego ograniczenia. Przekonaj się, jakie jeszcze urządzenia możemy dla Ciebie naprawić.
Wyślij sprzęt do naprawy