serwis laptopow wroclaw Serwis laptopów WrocławNaprawa notebooków we Wrocławiu kontakt

Dlaczego Warto Naprawiać

 

A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe przedstawia wady połączeń związanych z płytą główną.

 

Z uwagi na wysoki koszt nowych płyt głównych Firma A&D Serwis wykonuje złożone naprawy polegające na wymianie zarówno drobnych elementów elektronicznych typu drc jak i zaawansowanych komponentów montowanych w technologii BGA.

Odradzamy naszym klientom zakup używanych płyt niewiadomego pochodzenia głównie z dwóch przyczyn. Po pierwsze płyty główne to bardzo zaawnsowane technologicznie urządzenia które są bardzo podatne na uszkodzenia na skutek nieprawidłowego transportowania poprzez mechaniczne uszkodzenia drobnych elementów DRC oraz uszkodzenia spowodowane wyładowaniami elektrostatycznymi. Kolejną przyczyną jest korozja spowodowana przechowywaniem w warunkach o dużej wilgotności. Coraz częściej trafiają do naszego serwisu klienci którzy próbując wprowadzać oszczędności dokonali teoretycznie okazyjnego zakupu płyty na aukcji internetowej. Jednak po jej zamontowaniu okazuje się często że i owszem takie laptopy działają ale posiadają wady w postaci np. braku dźwięku, braku ładowania baterii itp. Owszem czasem można trafić na super okazje ale z naszego doświadczenia większość takich zakupów kończy się problemami. Przecież nikt nie rozbiera sprawnego laptopa aby sprzedawać go na części, dlatego najczęściej są to wadliwe produkty mniej lub bardziej. Zachęcamy do napraw przeprowadzanych w naszej firmie na które udzielamy do 6 miesięcy gwarancji.

Poniżej przedstawiamy Państwu najczęstrze wady płyt głownych których głównym powodem usterek jest nieprawidłowe przechowywanie. Do najczęstrzych wad należą: 

1) Nadmierne rozpuszczanie niektórych metali, na przykład srebra w stopionym lu­cie bezołowiowym, zwłaszcza kiedy jest on w ruchu.

2) W przypadku powłok Ni/Au występowanie zjawiska czarnych pól lub zwiększo­na porowatość powłoki złota. Cienka powłoka złota immersyjnego o grubości najczęściej 0,1 xm jest uważana za stosunkowo szczelną. Niemniej jednak im cieńsza warstwa, tym większe prawdopodobieństwo występowania problemów wynikających z punktowej porowatości złota. Powstawanie wykwitów tlenku niklu na powłoce złota stanowi realne zagrożenie utrzymania odpowiedniej lutowności zwłaszcza w czasie dłuższego składowania w warunkach dużej wilgot­ności. Konsekwencją może być także osłabienie połączeń lutowanych wytworzo­nych na takich powłokach ( widoczne na poniższych zdjęciach:

Wady płyt otwór spowodowany uwalnianiem nagromadzonego gazuWady płyt zjawisko powstawania czarnych pól

3) W przypadku organicznych powłok lutownych typu OSP nadmierne utlenianie miedzi, a w konsekwencji zanik jej lutowności.
 
4) Otwory lub puste przestrzenie spowodowane gwałtownym uwalnianiem gazów pochodzących z różnych źródeł (zaabsorbowana woda, organiczne wtrące­nia w powłokach elektrochemicznych, części lotne z laminatu podłoża płytki) w trakcie procesu lutowania przedstawiamy na poniższym zdjęciu:
 
Wady płyt porowata warstwa złota

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biuro Rachunkowe Access

 

 


A&D Serwis Sp. z o.o. S.k., ul. Długosza 33, 51-162 Wrocław
infolinia: 0801 011 104, tel. +48 71 782 11 51, 71 787 23 01, 71 787 23 02

Wpisz kod z obrazka

ImięNazwisko
TelefonE-mail
Treść