serwis laptopow wroclaw Serwis laptopów WrocławNaprawa notebooków we Wrocławiu kontakt

Naprawa sprzętu medycznego

Szanowni Państwo.

 

Firma  A&D Serwis od 17 lat specjalizuje się w złożonych naprawach specjalistycznej elektroniki medycznej. 

Zajmujemy się złożonymi naprawami poszczególnych modułów elektroniki, ze szczególnym naciskiem na lokalizację przyczyn powstawania usterek a nie jedynie usuwanie ich skutków.

 

Propozycja którą Państwu przedstawiamy gwarantuje znaczne korzyści finansowe w porównaniu z serwisami producentów sprzętu. Jest to spowodowane przede wszystkim wykonywaniem przez naszą firmę złożonych napraw a nie kosztownymi wymianami całych modułów.

 


A&D Serwis naprawa elektroniki medycznej.A&D Serwis naprawa elektroniki medycznej.

Naprawiamy każdy rodzaj elektroniki medycznej nie zależnie od marki i modelu,  nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.  Taki stan rzeczy udało nam się uzyskać dzięki olbrzymiej wiedzy serwisantów i indywidualnego podejścia do naprawianych urządzeń.

 

Szanowni Państwo.

 

Serwis autoryzowany stwierdził,  że nie da się naprawić i trzeba wymienić urządzenie na nowe oznajmił, że skończył się okres ochronny i nie ma części trzeba wymienić urządzenie lub naprawa jest bardzo kosztowna, zapraszamy do nas.

 

 

Tam gdzie elektronika medyczna potrzebny jest A&D Serwis.

A&D Serwis naprawa elektroniki medycznej.A&D Serwis naprawa elektroniki medycznej.

Dla przykładu podamy kilka ostatnio naprawionych urządzeń elektroniki medycznej oraz oszczędności jakie uzyskali klienci korzystający z usług naszej firmy.

 

1)   Naprawa zasilacza aparatu rentgenowskiego. Serwis producenta stwierdził brak możliwości naprawy i zaproponował wymianę zasilacza na nowy.

 

- Koszt nowego zasilacza 125000 zł

- Koszt naprawy zasilacza w naszej firmie 11000 zł

- Oszczędności dla naszego klienta 114000 zł

 

 

2)   Naprawa zasilacza do respiratora. Serwis producenta stwierdził brak możliwości naprawy i zaproponował wymianę zasilacza na nowy.

 

- Koszt nowego zasilacza 2800 zł

- Koszt naprawy zasilacza w naszej firmie 800 zł

- Oszczędności dla naszego klienta 2000 zł

 

 

3)   Naprawa laparoskopu. Serwis producenta stwierdził brak możliwości naprawy i zaproponował wymianę urządzenia na inny używany za dopłatą .

 

- Koszt proponowanego rozwiązania przez serwis producenta 28000 zł

- Koszt naprawy urządzenia w naszej firmie 3800 zł

- Oszczędności dla naszego klienta 24200 zł

 

 

4)   Naprawa kamery aparatu rentgenowskiego. Serwis autoryzowany stwierdził brak możliwości naprawy i zaproponował wymianę urządzenia na nowe.

 

- Koszt nowego urządzenia w zależności od wersji od 1 250000 zł

- Koszt naprawy urządzenia w naszej firmie 2800 zł

- Oszczędności dla naszego klienta 1 247200 zł

 

 

5)   Naprawa aparatu EEG. Serwis producenta wycenił naprawę na kwotę 12900 zł.

 

- Koszt naprawy w serwisie producenta 12900 zł

- Koszt naprawy urządzenia w naszej firmie 1900 zł

- Oszczędności dla naszego klienta 11000 zł

 

 

Naprawiamy każdy rodzaj elektroniki medycznej bez względu na typ oraz producenta. Na naprawy patrzymy pod kątem uszkodzonych elementów elektronicznych a nie wartości urządzeń.

 A&D Serwis naprawa elektroniki medycznej. A&D Serwis naprawa elektroniki medycznej.

Naprawialiśmy już między innymi:

 

- Kardiomonitory.

- Monitory Medyczne.

- Elektrokardiografy.

- Pulsometry.

- Ultrasonografy.

- Aparaty RTG.

- Aparaty USG.

- Defiblyratory.

- Holtery EKG, BP.

- Pompy infuzyjne.

- Pompy volumetryczne.

- Pompy żywieniowe.

- Dezynfekatory endoskopowe.

- Laparoskopy.

- Terapulsy, diatermie.

- Zasilacze medyczne.

- Podejmiemy się również naprawy innych niewymienionych urządzeń medycznych.  

 

 

Złożone naprawy wykonujemy między innymi w następującym zakresie usług:

 

 

- Wymiany Komponentów bga, lutowanie, przelutowanie REBALLING (mostki północne/południowe, układy graficzne).

- Endoskopowa inspekcja komponentów BGA.

- Rentgenowska Inspekcja BGA.

- Wymiany gniazd zasilania oraz wszelkiego rodzaju gniazd: lpt, com, usb, itp.

- Wymiany gniazd procesora (socket CPU) oraz złącz banków pamięci.

- Naprawy układów zasilania, PFC, sterowania, kontroli temperatury.

- Naprawy wszelkiego rodzaju zasilaczy oraz przetwornic.

- Naprawy zintegrowanych kart graficznych, dźwiękowych, sieciowych.

- Wymiany kontrolerów klawiatury, firewire.

- Wymiany procesorów, przetworników analogowo-cyfrowych, wszelkiego rodzaju układów scalonych oraz elementów smd, qfp, drc.

- Naprawy matryc lub wymiany w przypadku braku możliwości ich naprawy.

- Wykonujemy profesjonalne modernizacje zużytych ekranów CRT poprzez dopasowanie sygnałów i wymianę na nowoczesne Panele LCD.

 

 

Niewątpliwie każda z wykonanych usług przez naszą firmę przyniesie Państwu znaczące oszczędności finansowe. Co bardzo istotne w wielu przypadkach podczas procesu naprawy zostają wyeliminowane wady fabryczne które były przyczyną awarii sprzętu co w praktyce przedkłada się na długą i bezawaryjną pracę.

 

 

Dbamy o bezpieczeństwo pracy, każdy sprzęt po wykonanej naprawie poddawany jest rygorystycznym testom przy użyciu specjalistycznych urządzeń.

Badamy urządzenia pod kątem poprawności  ciągłości obwodu ochronnego oraz wytrzymałości udaru napięciowego do 5KV

Posiadamy własne Laboratorium rozwojowo badawcze współfinansowane ze środków unijnych w którym zajmujemy się rozwiązywaniem problemów związanych z technologią montażu komponentów BGA występujących w elektronice medycznej oraz przemysłowej. 

 

 

 

 

Dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków unii europejskiej udało nam się dokonać zakupu wysokiej klasy sprzętu diagnostyczno pomiarowego bez konieczności podnoszenia cen świadczonych dla Państwa usług.

 

 

 

W złożonych konstrukcjach elektroniki przemysłowej bardzo często zastosowanie mają Komponenty typu BGA. Jako jedyny serwis w Polsce posiadamy profesjonalny endoskop do diagnozy w postaci endoskopowej inspekcji połączeń lutowanych ukrytych pod obudowami komponentów BGA.

 

 

 

 

 

Dzięki temu urządzeniu proces związany z lutowaniem lub reballingiem BGA przeprowadzany jest tylko gdy zachodzi taka potrzeba a klient nie płaci za pomyłkę serwisanta związaną z postawieniem błędnej diagnozy.

 

Komponenty BGA połączenia lutowane mają ukryte pod obudowami są więc one nie widoczne dla serwisanta gołym okiem.

 

 

 

 

 

Inspekcja rentgenowska nie pokaże nam sytuacji związanej z nieodpowiednim zwilżeniem stopu, nie do wychwycenia będzie również brak połączenia w przypadku nieprawidłowo odparowanego topnika. Jedynie endoskopowa inspekcja połączeń  BGA w przypadku tego typu napraw ma praktyczne zastosowanie. Dzięki zastosowaniu w naszej firmie inspekcji endoskopowej zmniejszamy do minimum ryzyko ponownego wystąpienia usterki. Na powyższym zdjęciu z prawej strony widoczne jest pęknięcie połączenia lutowanego nad komponentem BGA, natomiast nad tym zdjęciem pokazano prawidłowe idealne połączenie.

 

 

Najnowocześniejsza na świecie jedyna w Polsce aparatura diagnostyczno pomiarowa firmy General Electric dostępna w A&D Serwis. Dzięki owocnej współpracy z Politechniką Wrocławską wydziałem Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki nasz serwis uzyskał dostęp do innowacyjnej zaawansowanej aparatury. Dzięki tej współpracy prowadząc wspólne badania dążymy nieustannie do poprawy jakości świadczonych usług. W tym celu kładziemy nacisk zarówno na lokalizację usterek jak i usuwanie przyczyn ich powstawania.

 

 

 

 

 

Prezentowana powyżej aparatura wspomaga nasze dotychczasowe wyposażenie w postaci Endoskopowej Inspekcji BGA. Tam gdzie są wątpliwości i brak dostępu głowicą endoskopu niezastąpiona jest tomografia komputerowa oraz prześwietlenie rentgenowskie. Wykażą one zarówno wewnątrz warstwowe uszkodzenia obwodów drukowanych jak i brak połączeń czy zwarcia pod komponentami BGA. Serwis bez dostępu do takiego wyposarzenia nie będzie w stanie zlokalizować tego typu usterek.

 

 

 

 

Nie przebieramy w sprzęcie aby naprawiać jedynie proste przypadki, do każdego klienta stosujemy indywidualne podejście i naprawiamy zarówno proste jak i złożone trudne usterki wymagające zarówno fachowej wiedzy jak i zaangażowania. W przypadkach braków nietypowych komponentów BGA o ile występuje taka możliwość wykonujemy ich złożone naprawy. Przykładem mogą być poniższe zdjęcia gdzie na pokładzie komponentu BGA wykonany został proces wymiany pamięci.

 

 

 

 

 

W najnowszych elektronikach stosowanych w przemyśle nawet same komponenty BGA stają się bardziej złożone i problematyczne w lokalizację usterek dla serwisanta nie posiadającego dostępu do endoskopowej inspekcji BGA. Coraz częściej za pojawianie się usterki nie są odpowiedzialne pęknięcia kulek lutu pomiędzy komponentem a płytą lecz pomiędzy komponentem a rdzeniem. Dotyczy to komponentów montowanych techniką Flip Chip, Chip-on-Board oraz SMD Package. ( na pokładzie komponentu BGA znajduje się kolejny komponent BGA tak ja na poniższych zdjęciach.)

 

 

 

 

 

Innowacyjność w dziedzinie napraw na skalę światową dostępna w A&D.

 

Dzięki stale rozwijającej się współpracy  z Politechniką Wrocławską -wydziałem Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki nasz serwis uzyskał dostęp do innowacyjnej zaawansowanej kamery termograficznej.  To czego nie widzi ludzkie oko widziane jest obiektywem kamery.

 

Poza standardowymi metodami lokalizacji usterek w połączeniu z endoskopową inspekcją BGA i prześwietleniami RTG jest to kolejna przydatna metoda napraw w coraz bardziej zaawansowanych technologicznie produktach.

 

 

 

 

 

Wiadomo, że szukając można znaleźć serwis który wykona taniej daną usługę, pytanie tylko czy warto ryzykować potencjalne 300 czy 500 zł i dokonać naprawy w firmie która nie ma odpowiedniego sprzętu oraz wiedzy. Obecnie zaobserwowaliśmy nasilające się zjawisko jeśli potencjalny serwis nie może znaleźć usterki podgrzewa wszystkie układy BGA najczęściej opalarkami niekiedy do drewna aby taniej.  Najnowsze przemysłowe oraz medyczne płyty główne  mają laminat składający się z nawet kilkudziesięciu warstw, są to więc bardzo skomplikowane ale i delikatne urządzenia. Takim podejściem można bezpowrotnie uszkodzić płytę która nie będzie nadawała się już do naprawy.  W przypadku powtarzających się usterek danych modeli urządzeń  w naszym laboratorium staramy się znaleźć odpowiednie rozwiązanie aby do minimum zmniejszyć ryzyko ponownego pojawienia się usterki. Na  wykonywane naprawy udzielamy do 24 miesięcy gwarancji.

 

Wszystkie naprawy w naszej firmie wykonujemy  z  największą starannością i dbałością o powierzony nam  sprzęt przez klienta. Naszą Firmę tworzą przede wszystkim ludzie z pasją  dla których  wykonywana praca to przede wszystkim przyjemność. Dodatkowym atutem są umiejętności zdobyte w takich międzynarodowych koncernach jak ASUS, GIGABYTE oraz MSI. Nasi Serwisanci posiadają międzynarodowe certyfikaty IPC dzięki czemu mają Państwo pewność, że dysponujemy wiedzą w nowatorskiej dziedzinie lutowania SMD, BGA, uBGA, CSP, FLIP CHIP i nie uczymy się na sprzęcie powierzonym przez klienta, a usługi wykonywane w naszej firmie są na najwyższym światowym poziomie. Wszystkie naprawy wykonujemy w naszej firmie i jako nieliczni na rynku nie podzlecamy usług innym firmom. Dzięki temu między klientem końcowym a serwisem nie ma pośredników, co ma znaczący wpływa na cenę usługi. Zapraszamy do sprawdzenia naszej wiarygodności w zakładce RZETELNA FIRMA oraz DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZ SERWIS na stronie głównej: www.aid-serwis.com.pl

 

Zachęcamy do poszerzenia współpracy, jesteśmy dla Państwa do stałej dyspozycji.

Z poważaniem Daniel Łącki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biuro Rachunkowe Access

 

 


A&D Serwis Sp. z o.o. S.k., ul. Długosza 33, 51-162 Wrocław
infolinia: 0801 011 104, tel. +48 71 782 11 51, 71 787 23 01, 71 787 23 02

Wpisz kod z obrazka

ImięNazwisko
TelefonE-mail
Treść