Firma A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe zajmuje się profesjonalną naprawą monitorów LCD firmy Benq zgodnie z międzynarodowymi standardami IPC.

A&D Serwis naprawa monitorów Benq.A&D Serwis naprawa monitorów Benq.

Początki działalności naszej Firmy były związane właśnie z monitorami dzięki czemu w tej dziedzinie jesteśmy pionierami. Zdobyte wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wysokiej klasy sprzętem diagnostyczno pomiarowym daje nam nieograniczone możliwości.  Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na wykonane naprawy monitorów udzielamy już od wielu lat 6 miesięczny okres gwarancji.

Natomiast również z wieloletniego doświadczenia oraz z informacji uzyskiwanych od naszych stałych klientów statystycznie wynika, że żywotność monitorów po wykonanych w naszej firmie naprawach  szczególnie tych po wykonaniu kompleksowej regeneracji sięga kilku lat. Bardzo częstą usterką monitorów LCD są uszkodzenia przepalenia lamp fluorescencyjnych przy katodzie ( widoczne na poniższym zdjęciu z lewej strony). Większość firm w takim przypadku proponuje kosztowne wymiany matryc. Jako nieliczna na rynku firma A&D Serwis wykonuje precyzyjnych wymian lamp fluorescencyjnych. Matryca po takiej wymianie świeci jak nowa natomiast koszt naprawy w porównaniu z nową matrycą jest dwu trzy krotnie niższy w przypadku klasycznych monitorów natomiast w przypadku monitorów graficznych nawet dziesięcio krotnie niższy.

A&D Serwis naprawa monitorów Benq, wymiana lamp matrycy.A&D Serwis naprawa monitorów Benq, naprawa matryc.

Wynik taki przede wszystkim jest możliwy dlatego, że podczas procesu regeneracji stosujemy wysokiej klasy podzespoły elektroniczne w tym kondensatory elektrolityczne przeznaczone do pracy impulsowej na 105 stopni celciusza. Są to komponenty lepsze niż stosowane fabrycznie przez producentów, dzięki temu wielokrotnie monitor po wykonanej naprawie wykazuje większą żywotność niż fabryczny produkt.

A&D Serwis naprawa monitorów Benq, naprawa inverterów.A&D Serwis naprawa monitorów Benq, naprawa płyt głównych.

Więc jeśli mają Państwo problemy z działaniem swojego urządzenia zapraszamy do siedziby naszej firmy we Wrocławiu przy ul Długosza 31. Skorzystanie z naszej oferty Serwisu Ogólnopolskiego pozwoli Państwu bez wychodzenia z domu lub firmy oddać sprzęt do naprawy za pośrednictwem firmy kurierskiej w systemie door-to-door, aby po kilku dniach ponownie cieszyć się jego poprawnym działaniem.  Skuteczność napraw monitorów  to 98%.

 

Do najczęstszych uszkodzeń monitorów Benq należą:

 • uszkodzenia innverterów
 • uszkodzenia układów sterowania inverterem
 • uszkodzenia zasilaczy
 • uszkodzenia e-epromów

Monitory Benq w większości przypadków posiadają wadę fabryczną inwerterów. Polega ona na pojawianiu się tkz. zimnych lutów na transformatorach  wn inwertera oraz na kondensatorach. Spowodowana jest nieprawidłowym wykonaniem procesu lutowniczego na skutek którego już w procesie produkcji nastąpiło nieprawidłowe zwilżenie pól lutowniczych. Dokładniejsze informacje odnośnie wytrzymałości mechanicznej połączeń lutowanych znajdziecie Państwo w zakładce  główne przyczyny uszkodzenia monitorów. Na skutek wspomnianych wcześniej tkz. zimnych lutów dochodzi do przerwania połączenia elektrycznego. Z uwagi na wysokie napięcia panujące w inwerterze dochodzi tam do przepięć oraz niekontrolowanej pracy układu i tym samym poważnych uszkodzeń. Dlatego bardzo istotne jest aby posiadacze tych monitorów w przypadku nagłego ich wyłączenia ( gaśnie jedynie matryca kontrolka power nadal świeci ) nie podejmowali prób ponownego załączania monitora. Każda taka próba może się wiązać z pogłębianiem pierwotnej usterki. Ponieważ Benq wadliwe inwertery stosował w większości swoich produktów opisana  problematyka dotyczy większości monitorów tego producenta.

Przy procesie naprawy wykonywanym w A&D Serwis wykonujemy pełną regenerację połączeń lutowanych tym samym usuwając przyczynę pojawienia się usterki oraz usuwamy skutki które są bardzo zróżnicowane i zależą od reakcji użytkownika. Im szybsza reakcja i nie dochodzi do kolejnych prób uruchamiania uszkodzonego monitora tym mniejsze straty i tym samym koszty naprawy.

 A&D Serwis naprawa monitorów Benq, naprawa oraz usuwanie wad fabrycznych inverterów.A&D Serwis naprawa monitorów Benq, naprawa oraz usuwanie wad fabrycznych inverterów.

Do wykonywanych napraw monitorów Benq wykorzystujemy miedzy innymi:

Oscyloskopy Fluke,Tektronix, Mierniki Fluke oraz Mostki Mitac, Kalibratory kolorów Minolta oraz Kamaya, Autotrasformatory oraz Taansformatory separujące Muter oraz inne przyrządy diagnostyczno pomiarowe. Ponieważ bardzo często profesjonalne monitory wykorzystują technologię montażu BGA nie bez znaczenia jest, że posiadamy profesjonalne urządzenia do lutowania elementów w technologii  SMD, BGA, µBGA, CSP, FLIP CHIP niemieckiej firmy MARTIN GmbH.

A&D Serwis naprawa monitorów Benq, wymiana komponentów BGA.A&D Serwis naprawa monitorów Benq, wymiana komponentów BGA. 

Poza opisanymi najczęstszymi usterkami w monitorach Benq wykonujemy w nich między innymi:

 • naprawy zasilaczy oraz różnego rodzaju przetwornic
 • naprawa inwerterów lub wymiana w przypadku braku możliwości naprawy
 • wymiana przetworników cyfrowo/analogowych
 • wymiana procesorów
 • programowanie procesorów oraz e-epromów
 • naprawy elektronik matryc lub wymiana w przypadku braku możliwości naprawy
 • wymiany lamp w matrycach
 • naprawy wszelkiego rodzaju taśm, przewodów sygnałowych lub wymiany w przypadku braku możliwości naprawy.
 • przeglądy okresowe monitorów
 • regeneracje monitorów

Ponadto poza opisanymi wyżej naprawami monitorów Benq wykonujemy w tej dziedzinie  między innymi:

 • naprawa monitorów komputerowych (wszystkie typy i marki, zarówno LCD jak i CRT)
 • naprawa monitorów przemysłowych:
  • bankomatowych
  • do monitoringu
  • do kas fiskalnych
  • medycznych
  • paneli operatorskich ( crt, lcd, plazma )
  • oraz wszystkich innych nie opisanych wyświetlaczy obrazu

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą znajdującą się w zakładce usługi.

Wszystkie wymienione uszkodzenia usuwamy z  największą starannością i dbałością o powierzony nam  sprzęt przez klienta. Naszą Firmę tworzą przede wszystkim ludzie z pasją  dla których  ta praca to przede wszystkim przyjemność. Dodatkowym atutem są umiejętności zdobyte w takich międzynarodowych koncernach jak ASUS, GIGABYTE oraz MSI. Nasi Serwisanci posiadają międzynarodowe certyfikaty IPC dzięki czemu mają Państwo pewność ,że dysponujemy wiedzą w nowatorskiej dziedzinie lutowania SMD, BGA, uBGA, CSP, FLIP CHIP i nie uczymy się na sprzęcie powierzonym przez klienta, a usługi wykonywane w naszej firmie są na najwyższym światowym poziomie. Wszystkie naprawy wykonujemy w naszej firmie i jako nieliczni na rynku nie podzlecamy usług innym firmom. Dzięki temu między klientem końcowym a serwisem nie ma pośredników, co ma znaczący wpływa na cenę usługi. Zapraszamy do sprawdzenia naszej wiarygodności w zakładce na stronie głównej.

*szczegóły odnośnie udzielanych gwarancji znajdziecie Państwo na stronie głównej w zakładce gwarancja lub umowa serwisowa.

Wyślij sprzęt do naprawy